Proje Taşımacılığı

Dorak Lojistik ve Danışmanlık; proje yüklemelerinde Türkiye’nin önde gelen proje taşımacılığı firmaları arasında yer almaktadır.
Dorak Lojistik ve Danışmanlık; Rafineri ve Yakıt İşleme Tesisleri Taşımaları, Fabrika Taşımaları, Enerji Santrali Taşımaları, Ağır ve Gabari Dışı Yük Taşımaları, Yükleme ve Tahliye Operasyonları, Anahtar Teslim Proje Çözümleri ve Yönetimi hizmetlerini yüksek kalite standartlarında gerçekleştirmektedir.
Dorak Lojistik ve Danışmanlık; Proje yüklemelerinde yaratıcılık, bilgi ve deneyim büyük önem teşkil etmektedir. Bu kapsamda yüke uygun Full & Part Charter Gemi Kiralamaları, Intermodal & Multimodal Taşımaları, Liman Hizmetleri, Elleçleme Ekipmanları Tedariki, Yol Etütleri , Yol İzni ve Eskort Araç Tedariki, Projeye Uygun Depolama, Mühendislik Hizmetleri, Deniz Hukuku konusunda danışmanlık ve tüm katma değerli hizmetleri fark yaratan uygulamalar ile müşterilerine sunmaktadır.
Gerçekleştirilen birçok proje yüklemesi, dünya genelinde üretim tesislerinden nihai kullanım sahasına kadar ve hatta bir çok yüklemenin gerekli gümrük işlemleri organize edilerek güvenli bir şekilde alıcılarına teslim edilmiştir.

Enerji Santrali Taşımaları

Rüzgâr (RES), Hidroelektrik (HES), Kombine Çevrim Gaz Santrallerinde kullanılan jeneratör, gaz türbini, transformatör vb. enerji santrali ekipmanlarının taşımaları.
» Doğalgaz Çevrim Santralleri
» Hidroelektrik Enerji Santralleri
» Jeotermal Enerji Santralleri


İnşaat Sanayi Taşımaları

Yurtiçi ve yurtdışı yol, köprü, havaalanı, fabrika kurulum / yenileme, vb. inşaat projeleri taşımaları.
» Havaalanı Projeleri
» Çimento Fabrikaları Projeleri
» Köprü Projeleri
» Ulaştırma Sistemleri & Demiryolları & Metrolar & Hafif Raylı Sistemler


Endüstriyel Makina Taşımaları

Basınçlı tanklar, tünel açma makineleri, araçlar, pres hatları, vb. her türlü endüstri tesisi makinelerinin taşıması.
» Pres Makinaları
» Basınçlı Kazanlar
» Tünel Delme Makinaları
» Lazer Kesme Tezgahları